Germania – Spania Semifinala World Cup 2010 South Africa

Azi 07.07.2010 se va disputa prima semifinala a campionatului mondial de fotbal  South Africa 2010.

Meciul este transmis in direct pe TVR si TVR HD de la ora 21:30

Germania–Spania

0 - 1


Semifinala World Cup 2010 South Africa

Azi 06.07.2010 se va disputa prima semifinala a campionatului mondial de fotbal South Africa 2010.

Meciul este transmis in direct pe TVR si TVR HD de la ora 21:30

Uruguay–Olanda

2 - 3


Meciuri In Direct Campionatul Mondial De Fotbal 2010 Africa De Sud – 25.06.2010

Azi 25.06.2010 se vor disputa ultimele meciuri din faza grupelor G si H la World Cup Africa de Sud 2010.

Meciurile din grupa G se vor disputa de la ora 17:00.

Grupa G

In Direct pe TVR si TVR HD de la 17:00

Portugalia–Brazilia

0 - 0


In Direct pe TELESPORT de la 17:00

Coreea de Nord–Coasta de Fildes

0 - 3


Meciurile din grupa D se vor disputa de la ora 21:30

Grupa H

In Direct pe TVR si TVR HD 21:30

Chile–Spania

1 - 2


In Direct pe TELESPORT de la 21:30

Elvetia–Honduras

0 - 0


Meciuri In Direct Campionatul Mondial De Fotbal 2010 Africa De Sud – 24.06.2010

Azi 24.06.2010 se vor disputa ultimele meciuri din faza grupelor C si D la World Cup Africa de Sud 2010.

Meciurile din grupa C se vor disputa de la ora 17:00.

Grupa F

In Direct pe TVR si TVR HD de la 17:00

Slovacia–Italia

3 - 1


In Direct pe TELESPORT de la 17:00

Paraguay–Noua Zeelanda

0 - 0


Meciurile din grupa D se vor disputa de la ora 21:30

Grupa E

In Direct pe TVR si TVR HD 21:30

Camerun–Olanda

1 - 2


In Direct pe TELESPORT de la 21:30

Danemarca–Japonia

1 - 3


Meciuri In Direct World Cup 2010 Africa De Sud – 23.06.2010

Azi 23.06.2010 se vor disputa ultimele meciuri din faza grupelor C si D la World Cup Africa de Sud 2010.

Meciurile din grupa C se vor disputa de la ora 17:00.

Grupa C

In Direct pe TVR si TVR HD de la 17:00

Slovenia–Anglia

0 - 1


In Direct pe TELESPORT de la 17:00

Statele Unite ale Americii–Algeria

1 - 0


Meciurile din grupa D se vor disputa de la ora 21:00.

Grupa D

In Direct pe TVR si TVR HD 21:30

Ghana–Germania

- - -


In Direct pe TELESPORT de la 21:30

Australia–Serbia

- - -


Meciuri In Direct World Cup 2010 Africa De Sud – 22.06.2010

Azi 22.06.2010 se vor disputa ultimele meciuri din faza grupelor A si B la World Cup Africa de Sud 2010.

Meciurile din grupa A se vor disputa de la ora 17:00.

Grupa A

In Direct pe TVR si TVR HD de la 17:00

Africa de Sud–Franta

2 - 1


In Direct pe TELESPORT de la 17:00

Mexic–Uruguay

0 - 1


Meciurile din grupa B se vor disputa de la ora 21:00.

Grupa B

In Direct pe TVR si TVR HD 21:30

Grecia–Argentina

0 - 2


In Direct pe TELESPORT de la 21:30

Nigeria–Coreea de Sud

2 - 2


Meciuri In Direct World Cup 2010 Africa De Sud – 20.06.2010

Meciuri In Direct World Cup 2010 Africa De Sud – 19.06.2010

Meciuri In Direct World Cup 2010 Africa De Sud – 18.06.2010

Azi se vor disputa meciuri din cadrul Grupelor C si D. Cele trei meciuri sunt transmise pe TVR dupa cum urmeaza:

Grupa D

In direct de la ora 14:30

Germania–Serbia

0 - 1


Grupa C

In Direct de la ora 17:00

Slovenia–Statele Unite ale Americii

2 - 2


In direct de la ora 21.30

Anglia–Algeria

0 - 0


Meciuri Etapa 34 Liga 1 La Televizor – 22.05.2010

Azi este ultima etapa din Liga 1 iar meciurile se vor disputa toate in aceeasi zi la aceeasi ora cu doua exceptii. Desi se cunoaste campioana de anul acest a ligii 1, CFR Cluj, etapa de azi nu este lipsita de miza si la retrogradare unde 2 echipe au sanse de salvare iar una este amenintata serios de retragrodare si aceasta este Universitatea Craiova. In varful clasamentului nu pot interveni schimbari majore pentru ca primele doua locuri sunt deja stabilite dar pe urmatoarele trei locuri sunt echipe care au acelasi numar de puncte si orice loc in clasament conteaza in prisma banilor din drepturile de televiziune. Asadar etapa 34 din liga 1 trebuie urmarita cu atentie iar meciurile care se vor disputa sunt urmatoarele:

Meciul este transmis in direct pe GSP TV de la ora 14:30

FC Ceahlaul Piatra Neamt–FC CFR Cluj

- - -


Meciul este transmis in direct pe DigiSport Plus de la ora 16:30

FC Universitatea Craiova–FC Oţelul Galaţi

- - -


Meciul este transmis in direct pe DigiSport de la ora 16:30

FC Internaţional Curtea de Argeş–FC Steaua Bucuresti

- - -


Meciul este transmis in direct pe DigiSport Plus de la ora 16:30

FC Politehnica Iaşi–FC Unirea Urziceni

- - -


Meciul este transmis in direct pe DigiSport de la ora 14:30

FC Poli Timisoara–FC Brasov

- - -


Meciul este transmis in direct pe GSP TV de la ora 16:30

FC Rapid Bucuresti–ACF Gloria Bistriţa

- - -


Meciul este transmis in direct pe GSP TV de la ora 16:30

FC Unirea Alba Iulia–CS Pandurii Târgu Jiu

- - -


Meciul este transmis in direct pe Antena 1 de la ora 16:30

FC Vaslui–FC Dinamo Bucureşti

- - -


Meciul este transmis in direct pe GSP TV de la ora 14:30

FC Astra Ploiesti–Gaz Metan Medias

- - -


Vizionare Placuta!!!